Adam Wollný
adam.wollny@seznam.cz
tel.: 728 468 668

Florbalisté napsali další díl své historie

Druhou sezonu v oficiální soutěži pod záštitou ČFbU mají za sebou štěpánkovičtí florbalisté a sezona to byla zlomová. Do soutěžních zápasů nezasáhli jen muži, ale také dvě žákovská družstva.
Před vstupem do MS přeboru čekaly na muže zápasy v Poháru České pojišťovny. Z prvního kola slavili muži postup, když v pětičlenné skupině se soupeři převážně z vyšších soutěží, obsadili druhé místo. Další kolo už tak úspěšné nebylo, stopku v poháru nám vystavil Krnov, který se ve florbalových vodách pohybuje déle než naši muži. Do premiérové sezony ve vyšší soutěži vstoupili muži s velkým očekáváním a netajili se tím, že by si rádi zopakovali úspěch z první sezony. Realita byla však jiná a muži se celou sezonu potýkali s problémy v koncovkách zápasů. Nutno však podotknout, že z 8 porážek byly pouze 3 o dvě a více branek. Muži se v premiérově sezoně ve vyšší soutěži umístili na 5. místě, o možnost skončit na medailových příčkách přišli v posledních 4 kolech soutěže.
Do premiérové sezony vstoupily také žákovské týmy. Starší žáci bojovali ve své soutěži srdnatě, ale ve většině zápasů se projevila zkušenost a větší vyhranost soupeřů. Se stejným problémem se potýkali také jejich mladší kolegové. Nutno však říct, že výsledky nejsou prioritní. Důležitější je to, že žáky sportování bavilo, že během celé sezony poctivě docházeli na tréninky a během zápasů respektovali pravidla fairplay. Trenéry pak potěšil fakt, že po celou sezonu nikdo nepřestal na tréninky docházet, ale naopak – trénink od tréninku bylo žáků více a více.
Nová sezona již klepe pomalu na dveře a florbalisté v ní budou mít opět svá želízka v ohni. Muži přihlásili vedle A týmu také B tým, mládežnická základna se také rozrostla – vedle mladších a starších žáků budou mít florbalisté elévy - kategorii pro nejmladší kluky a holky. Držte nám palce, ať je nová sezona ještě lepší než ta stará a hlavně ať nás všechny sportování baví a neopouští nás dobrá nálada, kterou při florbalu máme.

publikováno: 22. 7. 2013

Webmaster: DanR

>Poslední aktualizace stránky: 02. 07. 2015< >Optimalizováno pro prohlížeče s podporou jazyka JavaScript - rozlišení 800x600<